Kvėpavimo, atsipalaidavimo pratimai, vizualizacijos ar dėmesingumo praktikos yra greitai veikiančios priemonės, galinčios nuraminti nemalonias emocijas, gąsdinančias mintis ir įsitempusi kūną. Pratimus galite atlikti ne tik būdami vieni, bet ir įtemptame susitikime ar sausakimšame autobuse niekam apie tai nesužinant.
Kviečiame stabtelti, atsipalaiduoti, patyrinėti pojūčius ir atgavus jėgas toliau tęsti savo veiklas. Išbandykite mūsų siūlomus pratimus ir juos praktikuodami raskite jums labiausiai tinkantį atsipalaidavimo būdą.
Kvėpuokite
Sutelkite dėmesį į kvėpavimą. Pakeiskite kvėpavimo būdą, kad sugrįžtumėte į „čia ir dabar“, sumažintumėte bendrą streso lygį, per kelias minutes nuramintumėte kūną ir smegenis. Išbandykite šiuos trumpus, paprastus kvėpavimo pratimus, kuriems nereikia specialaus pasiruošimo.
Atsipalaiduokite
Atpalaiduokite įsitempusius raumenis, normalizuokite kvėpavimą ir atitraukite dėmesį nuo nemalonių, minčių, sunkių emocijų. Išbandykite atsipalaidavimo techniką, kurios pagrindas – abipusis ryšys tarp minčių ir kūno pojūčių.
„Progresuojančio raumenų atsipalaidavimo“ pratimo tikslas – mokymasis atpažinti įtampą savo kūne ir ją atpalaiduoti. Tyrimai rodo, kad šis pratimas padeda sumažinti stresą, įtampą, net nugaros skausmus. Jį rekomenduojama praktikuoti kuo dažniau, kai jaučiate kūne susikaupusią įtampą.
Vizualizuokite
Pasitelkite vaizduotę, sąmoningai nukreipkite mintis, skatinkite teigiamą mąstymą. Taip sumažinkite stresą, atpalaiduokite nervų sistemą ir visą kūną. Išbandykite vaizdinių kūrimo mintyse techniką, kuri tarsi trumpos atostogos leidžia mintimis nukeliauti į mėgstamą gamtos kampelį ar kitą susikurtą vaizdinį, „saugią vietą“.
Išbandykite kelis atsipalaidavimo ir vizualizacijos pratimus.
Treniruokite dėmesį
Pabandykite dėmesingai stebėti savo pojūčius, tai, ką matote, girdite, užuodžiate, liečiate, įsisąmoninkite savo būseną „čia ir dabar“, kad sumažintumėte trumpalaikį stresą ir išmoktumėte suvaldyti ilgalaikį stresą.
Išbandykite dėmesingo įsisąmoninimo (angl. Mindfulness) pratimus, kai situacija kelia stiprias, sunkiai pakeliamas emocijas, kai nepavyksta suvaldyti kylančių minčių srauto, kai jaučiate, kad nerimstate vietoje.
Kitos paslaugos
Išbandykite šiuos pratimus ir praktikas - kvėpavimo, atsipalaidavimo, vizualizacijos ar dėmesingumo praktikos. Greitai veikiančios priemonės, galinčios nuraminti nemalonias emocijas, gąsdinančias mintis ir įsitempusi kūną.
DRĄSA AUGTI komandoje dirba psichologai, pagarbios tėvystės konsultantai, kognityvinės elgesio psichoterapijos (KET) konsultantai. Kviečiame susipažinti.
Psichologės konsultacijos man teikia vilties būti geresniu žmogumi draugams, tėvams ir pačiai sau. Ne kartą jos išgelbėjo mano gyvenimą, padėjo ir sušildė jaukūs pokalbiai.
V., 17 m.
Psichologė Ingrida nepaprastai šilta ir empatiška. Kartu mums pavyko greitai užmegzti tvarų ryšį. Su ja atvirauti apie sunkius išgyvenimus labai lengva ir jos kabinete aš niekad nesijaučiu teisiama.
L., 18 m.
Ačiū psichologei Raimondai už nuoširdžią pagalbą sūnui. Tai reiškia ir visiems šeimos nariams, kartu bandant spręsti, išgyventi paauglišką laiką. Ačiū už kantrybę, palaikymą, profesionalumą.
M., 38 m.